Rewelacyjne treningi cardio dla każdego

Trening cardio to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie można robić, aby uzyskać dobrą kondycję. Podnosi tętno, co z kolei zwiększa metabolizm, dzięki czemu spalasz więcej kalorii nawet po zakończeniu treningu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy włączyć trening kardio do swojej rutyny co najmniej trzy razy w tygodniu. Dobrym sposobem na rozpoczęcie ćwiczeń kardio jest trening interwałowy. Oznacza to łączenie krótkich serii ćwiczeń o wysokiej intensywności z krótkimi okresami odpoczynku. Można to łatwo zrobić z niemal każdym rodzajem ćwiczeń, od biegania i skakania na skakance po pływanie lub szybką jazdę na rowerze.

Oto kilka pomysłów na treningi interwałowe, które pomogą Ci zacząć:

Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to świetne ćwiczenie, które pomoże Ci szybko spalić mnóstwo kalorii. Liczba kalorii spalanych podczas jednej sesji rowerowej zależy od wielu czynników, w tym od prędkości jazdy, wagi i czasu spędzonego na rowerze. Ćwicząc w umiarkowanym tempie przez 30 minut, można spalić około 650 kalorii. Istnieje wiele różnych ćwiczeń na rowerze, które można wykonywać, aby zmaksymalizować spalanie kalorii. Na przykład, można wykonywać trening interwałowy, jazdę w tempie lub wspinaczkę pod górę. Jazda na rowerze nie wymaga specjalnego sprzętu, więc można ją uprawiać niemal wszędzie.

Trening siłowy z ciężarkami

Trening z ciężarami nie tylko pomaga budować mięśnie. Może także pomóc szybciej schudnąć. Ilość kalorii spalanych podczas sesji treningu siłowego zależy od liczby wykonywanych ćwiczeń, ciężaru, jaki podnosisz, oraz czasu, jaki spędzasz na siłowni. Różne ćwiczenia spalają różne ilości kalorii - od zaledwie 80 kalorii na jedno ćwiczenie jogi do nawet 1300 kalorii na godzinę w przypadku podnoszenia ciężarów. Przy umiarkowanym podnoszeniu ciężarów można się spodziewać spalania około 350 kalorii na godzinę. Trening siłowy znacznie zwiększa tempo przemiany materii, pomagając w spalaniu większej ilości kalorii w ciągu dnia.

Najlepsze treningi cardio do spalania kalorii to bieganie, skakanie na skakance, pływanie, jazda na rowerze i trening siłowy z ciężarkami. Każde z tych ćwiczeń może pomóc Ci szybko spalić znaczną ilość kalorii, co czyni je skutecznym sposobem na utratę wagi. Jeśli starasz się schudnąć, powinieneś wykonywać 30 minut ćwiczeń kardio pięć razy w tygodniu. Możesz urozmaicać swoje treningi, aby były interesujące i zmaksymalizować spalanie kalorii.