Barcelona vs Villarreal, wynik spotkania: 3-5

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Barcelona i Villarreal dostarczył kibicom piłki nożnej wiele emocji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-5 na korzyść Villarreal, choć na przerwę to drużyna z Villarreal prowadziła 0-1. Mecz odbył się 27 stycznia 2024 roku o godzinie 17:30 w ramach 22. kolejki La Liga na Estadi Olímpic Lluís Companys.

Barcelona - Villarreal 3-5

Mecz pomiędzy drużynami Barcelona (Gospodarz) a Villarreal (Goście) zakończył się wynikiem 3-5. Spotkanie odbyło się 27 stycznia 2024 roku o godzinie 17:30 na Estadi Olímpic Lluís Companys w ramach 22. kolejki La Liga. Sędzią głównym był José Luis Munuera Montero z Hiszpanii.

Sprawozdanie z meczu

Atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca już od samego początku. Kibice Barcelona dopingowali swoją drużynę, dając jej dodatkowe wsparcie, jednak to Villarreal wyszedł na prowadzenie w 41. minucie, gdy Gerard Moreno skierował piłkę do siatki po asyście A. Sørlotha.

Druga połowa przyniosła kolejne emocje. W 54. minucie Ilias Akhomach podwyższył prowadzenie dla gości, lecz Barcelona nie poddała się i zdołała odrobić straty. Najpierw w 60. minucie İ. Gündoğan zdobył bramkę dla Barcelony po asyście R. Lewandowskiego, a następnie w 68. minucie Pedri wyrównał stan meczu.

Barcelona nie zwalniała tempa i w 71. minucie E. Bailly strzelił bramkę dającą prowadzenie gospodarzom. Jednak Villarreal nie zamierzał ustępować i w końcówce meczu odwrócił losy spotkania. Najpierw w 84. minucie Gonçalo Guedes ponownie wyrównał, a w doliczonym czasie gry A. Sørloth zdobył kolejne dwie bramki dla gości, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 5-3.

Spotkanie było pełne napięcia, co skutkowało kilkoma kartkami. Żółte kartki otrzymali Oriol Romeu, Robert Lewandowski i Ronald Araújo z Barcelony, natomiast Alejandro Baena, Eric Bailly, Yerson Mosquera i Jorge Cuenca z Villarreal. Czerwone kartki nie zostały użyte w tym meczu.

Mimo porażki, Barcelona ma przed sobą kolejne wyzwania, rozgrywając kolejno mecze z Osasuną, Alaves oraz Granada CF. Natomiast Villarreal zmierzy się z Cadiz oraz Alaves w nadchodzących spotkaniach.