Alaves vs Barcelona, wynik meczu - 1-3

W ostatnim meczu La Liga drużyna Alaves podejmowała Barcelonę w starciu, które odbyło się w Estadio de Mendizorroza. Barcelona zdołała pokonać swojego przeciwnika 3-1, zdobywając prowadzenie już w pierwszej połowie. Mecz odbył się dokładnie pięć dni temu, 3 lutego 2024 o godzinie 17:30, pozostawiając kibiców z wrażeniem zaciętej rywalizacji.

Mecz pomiędzy drużynami: Alaves (Gospodarz) przeciwko Barcelona (Goście)

Wynik końcowy: 1-3

Wynik do przerwy: 0-1

Data i godzina meczu: 2024-02-03 17:30

Liga: La Liga

Kolejka: 23

Miejsce rozgrywki: Estadio de Mendizorroza

Sędzia Główny: Juan Martinez Munuera, Hiszpania

Bramki:

R. Lewandowski 22' 0-1 İ. Gündoğan

İ. Gündoğan 49' 0-2 Pedri

Samu Omorodion 51' 1-2 Álex Sola

Vitor Roque 63' 1-3 Héctor Fort

Żółte kartki Gospodarze:

Samuel Omorodion 12'

Álex Sola 90'

Żółte kartki Goście:

Vitor Roque 67'

Vitor Roque 72'

Czerwone kartki Goście:

Vitor Roque 72'

Następne mecze dla Alaves: Villarreal, Real Betis, Mallorca.

Następne mecze dla Barcelona: Granada CF, Celta Vigo, Napoli.

Relacja z meczu Alaves - Barcelona: 1-3

Estadio de Mendizorroza znów zapłonął emocjami, gdy drużyna gospodarzy podejmowała FC Barcelonę w zaciętym starciu La Liga. Od samego początku można było wyczuć napięcie w powietrzu, a kibice nie zawiedli, tworząc gorącą atmosferę pełną wsparcia dla swojej drużyny.

Po pierwszym gwizdku sędziego obie drużyny ruszyły do walki z determinacją. Barcelona szybko przejęła inicjatywę, a doskonała gra zespołowa zaowocowała bramką R. Lewandowskiego w 22 minucie. Alaves próbowało odzyskać równowagę, ale goście utrzymywali się silni w obronie aż do przerwy, prowadząc 1-0.

Po wznowieniu gry Barcelona kontynuowała swoją ofensywną grę i szybko zdobyła drugą bramkę za sprawą İ. Gündoğan w 49 minucie. Jednak Alaves nie zamierzało się poddawać i zdołało zmniejszyć straty, kiedy Samu Omorodion skierował piłkę do bramki w 51 minucie, rozpalając nadzieje swojej drużyny na odwrócenie losów meczu.

Niestety dla gospodarzy, ich radość była krótka, gdyż kolejne bramki dały się w końcu zauważyć w siatce Alaves. Vitor Roque zdobył bramkę dla Barcelony w 63 minucie, a Héctor Fort ustalił wynik meczu na 1-3 w 63 minucie, co przypieczętowało losy meczu.

Emocje na boisku nieco przeniosły się również na trybuny, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami dla obu drużyn. W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu, kiedy Vitor Roque otrzymał drugą żółtą kartkę, co wykluczyło go z dalszej rywalizacji i nałożyło cień na zwycięstwo Barcelony.

Podsumowując, Alaves starało się stanąć na wysokości zadania, ale Barcelona okazała się zbyt silna, zapewniając sobie zwycięstwo na wyjeździe. Teraz obie drużyny przygotowują się do kolejnych wyzwań w La Liga, a kibice z niecierpliwością czekają na kolejne emocje, jakie przyniesie hiszpańska liga piłkarska.