Mecz między Barcelona oraz Alaves zakończony wynikiem 2-1 dnia 2023-11-12 15:15 na obiekcie Estadi Olímpic Lluís Companys

W niedzielnym starciu w ramach 13. kolejki La Liga, Barcelona podejmowała drużynę Alaves na Estadi Olímpic Lluís Companys. Mecz obfitował w emocje i zwroty akcji, a na koniec to gospodarze cieszyli się z wygranej wynikiem 2-1. Mimo że na przerwę schodzili z jednobramkową stratą, piłkarze Barcelony zdołali odwrócić losy spotkania i sięgnąć po pełną pulę punktów.

Relacja z meczu Barcelona - Alaves

Wczorajszy mecz pomiędzy Barceloną a Alaves dostarczył kibicom pełnych emocji 90 minut piłki nożnej. Spotkanie odbyło się na Estadi Olímpic Lluís Companys w ramach 13. kolejki La Liga i zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-1.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego gola strzelonego przez Samu Omorodiona już w 1. minucie, dając prowadzenie drużynie Alaves. Barcelona dopiero po przerwie zdołała odpowiedzieć za sprawą R. Lewandowskiego, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali w 53. i 78. minucie, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Na boisku nie zabrakło emocji, czego dowodem były żółte kartki dla Roberta Lewandowskiego oraz İlkay Gündoğana z Barcelony, a także dla Rubéna Duarte z Alaves. Mimo napiętej atmosfery na boisku, nie doszło jednak do wymiany czerwonych kartek.

Sędzią głównym spotkania był Mateo Busquets Ferrer, który bez problemu utrzymał kontrolę nad meczem.

W nadchodzących meczach Barcelona zmierzy się kolejno z Rayo Vallecano, FC Porto oraz Atletico Madrid, natomiast Alaves podejmie Granada CF, Mallorcę oraz Las Palmas.